XVIII edycja Rock May Festival w Skierniewicach

Dodano: 15.04.2019

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (ul. Reymonta 33) zaprasza na Rock May Festival, który odbędzie się w dniach 10-11.05. W tym roku festiwal obchodzi 18 lat, a więc wreszcie z dumą wkracza w pełnoletność!

Źródło: www.skierniewice.eu
Źródło: www.skierniewice.eu

Z tej okazji wydarzenie potrwa przez dwa dni, a na scenie i nie tylko czekać będą prawdziwe rockowe rarytasy. Wystąpią: DJ Pepek, Farben Lehre, K.A.C oraz Big Cyc!​

Impreza promująca muzykę rockową, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony publiczności, jak i zespołów biorących udział w przeglądzie. W tym roku impreza rozpocznie się już w piątek (10.05) od wyjątkowego urodzinowego „biforu”. Po raz drugi zagościć DJ PEPKA, który zagra największe hity spod znaku rocka w Sali Strakacza. Skoro „osiemnastka” to i też nie zabraknie tortu z logiem festiwalu. Zabawa przy najlepszych hitach potrwa od 21:00 do 2:00. Warto się śpieszyć, ilość miejsc ograniczona. Bilety na Rock Party do nabycia na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/105477

Po piątkowym „Rock Party” wszyscy spotkamy się dzień później, 11 maja przy scenie plenerowej CKiS przy ul. Reymonta, gdzie odbędzie się finał festiwalu. Na początek, o godz. 17:00 tradycyjnie będzie można podziwiać wschodzące zespoły sceny rockowej, które wezmą udział w dorocznym festiwalu. W sumie obejrzymy pięć utalentowanych ekip: Cotard z Gdyni,  Rattlesnake! z Mieleca, Error Label z Wrocławia, Hanz Bonanza z Gniezna czy Nobility Stalk z Gdańska. Następnie na scenie wystąpią zespoły K.A.C. oraz Farben Lehre. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Skiba z zespołem BIG CYC.

To już 18. edycja rockowego festiwalu

Rock May Festival jest to impreza koncertowo – konkursowa, organizowana od 2002 roku, która . promuje muzykę rock`n`rollową oraz konfrontuje w konkursie dokonania zespołów rockowych różnych nurtów muzycznych. Selekcji dokonuje komisja artystyczna powołana przez organizatorów. W koncercie finałowym występy ocenia profesjonalne jury, w skład którego wchodzą dziennikarze muzyczni oraz przedstawiciele organizatora. Jury i publiczność przyznaje nagrody pieniężne, których pula wynosi 5000 zł. Rokrocznie Skierniewice odwiedzają gwiazdy polskiej sceny rockowej.

Dotychczas były to zespoły ACID DRINKERS, LIPALI, ARMIA, CHYLIŃSKA, CREE, KSU, TSA, COMA, RAY WILSON & STILTSKIN, HUNTER, HEY, LUXTORPEDA, MYSLOVIT,  T.LOVE, Organek, Strachy na Lachy, a przed rokiem Monika Brodka.

Źródło: http://www.skierniewice.eu/wydarzenia/435,wydarzenie.html