Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi
Artykułów: 36
Strona 3 z 4

Źródło: www.facebook.com

Festiwal OtwARTa Wystawa w Łodzi

W dniach 25.05-07.06. w Łodzi organizowana będzie kolejna OtwARTa Wystawa. 18. edycja prezentuje dokonania z dziedziny sztuk wizualnych i muzyki. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Książki Artystycznej i w galerii OFF Piotrkowska.

Źródło:www.manufaktura.com

I edycja Egurrola Challenge w Manufakturze

26.05 o godz. 10:00 na rynku Manufaktury rozpocznie się I edycja Egurrola Challenge - pierwszy taki turniej tańca w Łodzi! Pokazy młodych tancerzy obserwować będzie Agustin Egurrola, założyciel szkoły Egurrola Dance Studio.

Źródło: www.facebook.com

Festyn rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” w Świnicach Warckich

W dniu 26 maja o godz. 14:00 Gminny Ośrodek Kultury Świnice Warckie zapraszają na Festyn rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło”, który odbędzie się na boisku Orlik w Świnicach Warckich (ul. Szkolna 5).

Źródło: www.facebook.com

Wystawa plakatów: LABEL Magazine x Bauhaus w PURO Hotel w Łodzi

W dniach 18-31.05 w godz. 10:00-22:00 w PURO Hotel w Łodzi (ul. Ogrodowa 16) odbędzie się wystawa plakatów: LABEL Magazine x Bauhaus.

Źródło: www.skierniewice.eu

Dzień Dziecka z Widzewem w Skierniewicach

Skierniewiccy kibice Widzewa Łódź w tym roku po raz kolejny pomyśleli o najmłodszych i zorganizowali Dzień Dziecka z Widzewem. Impreza odbędzie się 26.05 o godz. 11:00 na stadionie Widoku Skierniewice (ul. Nowobielańska 102).

Źródło: www.facebook.com

IV Noc Traktu Wielu Kultur i VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich

W dniach 24-26 maja w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy połączyły swoje siły i będą odbywać się w tym samym czasie dwa wydarzenia: IV Noc Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich.

Źródło: www.facebook.com

10. Przegląd nowego kina francuskiego w Kinie Charlie w Łodzi

W dniach 22-29.05. w Kinie Charlie przy ul. Piotrkowskiej 203/205 odbędzie się 10. Przegląd nowego kina francuskiego. W programie m.in. : premiery i przedpremiery filmowe, filmy pokazywane na międzynarodowych festiwalach i zdobyły nagrody.

Źródło: www.bilety24.pl

Koncert Organowy w Filharmonii Łódzkiej w Łodzi

26.05. o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej przy ul. Narutowicza 20/22 odbędzie się Koncert Organowy. W programie m.in.: utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka, Jana Sandströma, Gustava Holsta.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Connections - Połączenia” w Muzeum Fabryki w Łodzi

W dniach 18.05.-13.06. odbędzie się wystawa ,,Connections – Połączenia” autorstwa Herberth’a Bolaños w Muzeum Fabryki w Łodzi przy ul. Drewnowskiej 58. Wystawa prezentować będzie wykonane przez artystę tkaniny w unikatowych technikach.

Źródło: https://uml.lodz.pl

Wystawa Ekoeksperymentarium w Art Inkubatorze w Łodzi

W dniach 17.05-26.05. w Centrum Festiwalowym Art Inkubator w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3 odbędzie się wystawa ,,Ekoeksperymentarium”. Jest to projekt edukacyjny, który pokazuje, jak możemy wspólnie wprowadzać wielkie zmiany dla planety.

Źródło: www.facebook.com

Piotrków podziemny – lochy i schrony – wycieczka po Piotrkowie Trybunalskim

26.05. o godz. 15:00 przy Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się wycieczka ,,Piotrków podziemny – lochy i strony”. Poznamy piotrkowskie podziemia, opowieści legendy na jego temat oraz historię miasta.

Źródło: www.facebook.com

Targi EXOTICA w Łodzi

26.05. w godz. 10:00-15:00 w ,,KS WIFAMA” przy ul. Niciarnianej 1/3 w Łodzi odbędą się Targi EXOTICA. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć bardzo dużą ilość egzotycznych owadów, pajęczaków, gadów, płazów i ssaków oraz je zakupić.

Źródło: www.facebook.com

Broadway 2019 – koncerty musicalowe w Akademii Muzycznej w Łodzi

W dniach 26.05-29.05. odbędzie się cykl koncertów musicalowych ,,Broadway 2019” w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a w Łodzi. Zaprezentowane zostaną klasyczne musicale takie jak Mamma Mia i West Side Story.

Źródło: materiały prasowe

IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela / Kula Fabula w Łodzi

W dniach 25.05.-02.06. odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. Jest to jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży. Na scenach łódzkich teatrów można zobaczyć najlepsze spektakle z Polski i Europy.

Źródło: www.facebook.com

Majówka w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

26.05. w godz. 11:00-18:00 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi przy ul. Krzemienieckiej 36/38 odbędzię się Majówka. Dla odwiedzających przewidziano m.in.: występy kuglarzy, koncerty, pokaz stepowania, sokolniczy oraz różnego rodzaju warsztaty.

Źródło: www.facebook.com

Piknik Wśród Róż w Kutnie

W dniach 25-26.05. w godz. 10:00-19:00 w Parku im. R.Traugutta przy ul. Stanisława Żółkiewskiego 4 odbędzie się Piknik Wśród Róż. W programie m.in.: plenerowe targi różane, animacje dla dzieci, degustacje potraw, warsztaty fotograficzne.

Źródło: https://webiko.pl/

XXII Dni Kleszczowa

25-26.05. przy parkingu Solparku Kleszczów przy ul. Sportowej 8 odbędą się dni Kleszczowa. W programie liczne koncerty, Turniej Piłkarski. Gwiazdami Dni Kleszczowa będą Michał Szpak, zespół IRA oraz DANZEL!

Źródło: www.facebook.com

III Wystawa Pojazdów Zabytkowych - Zelów 2019

26.05. w godz. 12-17:00 przy ul. Jana Kilińskiego 5 w Zelowie odbędzie się III Wystawa Pojazdów Zabytkowych. W programie pokaz klasycznych samochodów, motocykli, i innych pojazdów zabytkowych wyprodukowanych do 1991 r.

Źródło: www.facebook.com

Motosportklub Day IV - I Runda Rajdowego Pucharu ŁZM w Łodzi

26.05. od godz. 09:00 przy kompleksie wiaduktów ,,Bociany” przy ul. Maratońskiej w Łodzi odbędzie się Motosportklub Day IV - I Runda Rajdowego Pucharu Łódzkiego Związku i Motorowego. W programie m.in.: konkurs drift’ów, rajdy samochodowe.

Źródło: www.facebook.com

VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 24-26 maja odbędzie się VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich - trzydniowe wielokulturowe święto współpracy ponad wszelkimi podziałami, organizowany w Piotrkowie Trybunalskim.

Źródło: www.facebook.com

Mokoszowisko V - Ku czci Matki Ziemi (Tańce, Hulanki, Swawole)

W dniach 24-26.05 odbędzie się V Mokoszewisko - festiwal Słowian i Wikingów! (Grodzisko Rzeczyca, ul. Mościckiego 53) Impreza jak zwykle oddana Bogini Mokoszy i Jej miłośniczkom, czyli płci pięknej - Kobietom.

Wystawa ,,Poruszenie” w Muzeum Sztuki 1 w Łodzi

W dniach 17.05-30.06. w Muzeum Sztuki 1 przy ul. Więckowskiego 36 odbędzie się wystawa ,,Poruszenie”. Jest to wystawa sztuki współczesnej.

Źródło: www.lodz.naszemiast

Akcja „Mama na kawie”

26 maja będzie obchodzony Dzień Matki i dlatego portal MyMamy.pl postanowił zachęcić do świętowania wszystkie mamy nie tylko tego dnia, ale przez cały miesiąc maj.

Źródło: http://muzeumpiotrk

Wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 14.05-30.06. odbędzie się wystawa ,,W oparach rtęci i Belladony” w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy przy Placu Zamkowym 4. Wystawa prezentować będzie zbiory i historię farmacji i medycyny od wieku XV do lat 70 – tych XX w.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 17.05 do 16.06. odbędzie się wystawa Bartosza Jarmolińskiego – „L’enfant terrible” w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa skupia się na zagadnieniu męskości. W swojej sztuce autor wykorzystuje m.in. collage.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa Anikó Sárközi: „Światło i kolor” w Piotrkowie Trybunalskim

W dniach 10-09.06. odbędzie się wystawa Anikó Sárközi: „Światło i kolor” przy ul. Sieradzkiej 8. Jeśli lubicie malarstwo impresjonistyczne to koniecznie zobaczcie tą wystawę!

Źródło: www.facebook.com

Spacer z przewodnikiem ,,Światłoczułość. Śladem fotografii getta”

26.05. o godz. 12:00 Muzeum Tradycji Niepodległościowych organizuje spacer z przewodnikiem. Początek Plac Kościelny 4 w Łodzi. Spacer będzie poświęcony fotografii, która stała się nieocenionym źródłem wiedzy o dziejach getta łódzkiego.

Źródło: www.facebook.com

Festiwal Baniek Mydlanych w Skierniewicach

26.05. o godz. 15:00 przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. W programie m.in.: animacje z bajkowymi postaciami, konkursy, bańkowe pokazy i zamykanie w bańce, dmucgańc, eurobungee

Źródło: www.facebook.com

Kolor Fest Skierniewice - Dzień Kolorów w Skierniewicach !

26.05. o godz. 17:30 w Skierniewicach przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 7 odbędzie się Kolor Fest Skierniewice - Dzień Kolorów w Skierniewicach. Jest to muzyczny festiwal, któremu towarzyszy proszek HOLI.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Wątki i Sploty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

W dniach 18.05-21.07. odbędzie się wystawa ,,Wątki i Sploty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282. Tytułowe wątki i sploty symbolizować mogą podstawę tkaniny. W metaforze zaś przebieg życia jednostki.

Źródło: www.facebook.com

IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela/Kula Fabula w Teatrze Pinokio

W dniach 25.05-02.06 odbędzie się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży. Na scenach łódzkich teatrów będzie okazja do zobaczenia niezwykłych i wielokrotnie nagradzanych spektakli z całej Polski i Europy.

Źródło: https://pl.fifa.com

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 w Łodzi

W dniach 23.05-14.06. odbędą się Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Część meczów grupowych i finałowych odbywać się będzie w Łodzi w dniach na Stadionie Widzew przy al. Piłsudskiego 138.

Źródło: www.facebook.com

Wystawa ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje” w Pałacu Herbsta

W dniach 10.05-01.09. w Muzeum Pałacu Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72 w Łodzi odbędzie się wystawa zatytułowana ,,Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje”. Wystawa poświęcona jest malarstwie artysty.

Źródło: www.skierniewice.eu

XIX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach

W dniach 05-26.05. odbędzie się XIX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach. Wystąpią m.in. zespoły ,,Kazzma Brass Quintet", ,,Trio Alla Corda". Wstęp bezpłatny. Jeśli lubicie muzykę klasyczną to odwiedźcie Skierniewice!

Źródło:www.facebook.com

Łódź Design Festival 2019

W dniach 17-26.05. przy ul. Tymienieckiego 3 odbędzie się Łódź Design Festival. Jest to najstarszy festiwal designu w Polsce poświęcony wzornictwu przemysłowemu, projektowaniu graficznemu, architekturze, rzemiosłu i kreowaniu usług.

Źródło: www.kdk.net.pl

Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego

Kutnowski Dom Kultury (ul. Żółkiewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego ze zbiorów Muzeum w Sanoku. Otwarcie wystawy 6.05 (godz. 18:00) w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury. Wystawa potrwa do 2.06.

kalendarium imprez
<<     Listopad, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Najbliższe wydarzenia

15.11.2019

24.11.2019
Ramen Festival 2019
12.11.2019

25.11.2019
„Divertimento" – wystawa fotografii Mariusza Nowickiego
15.11.2019

27.11.2019
Wystawa "Nie odwracam głowy" Katarzyny Łukasik
07.11.2019

28.11.2019
Wystawa "Ojcowie Niepodległości"
07.11.2019

02.12.2019
Wystawa małej formy w Alliance Francaise w łódzkiej Manufakturze
16.11.2019

08.12.2019
7 AŻ Festiwal w Akademii Muzycznej
31.05.2019

30.12.2019
Wystawa ,,Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie.”
28.10.2019

31.12.2019
Wystawa „Dialogi pamięci. Warsztaty w Łodzi 2016/2017/2018” w Centrum Dialogu
08.11.2019

05.01.2020
Maciej Walczak „Horror vacui” - wystawa
06.09.2019

12.01.2020
Prototypy 03: Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport Troski

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.translateria.pl
http://www.polska.travel/pl
katalog turystyczny 2015