Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej”

Dodano: 29.05.2019

W dniach 23.05-15.06 o godz. 12:30 (z wyłączeniem poniedziałków) Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza na specjalne oprowadzania kuratorskie po stałej ekspozycji, znajdującej się w „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10).

Źródło: www.facebook.com
Źródło: www.facebook.com
Źródło: www.facebook.com
Źródło: www.facebook.com

Interaktywna wystawa stała „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej” wprowadza zwiedzających w historię sportu oraz turystyki Łodzi i Regionu, sygnalizując najważniejsze postaci oraz wydarzenia.

Chronologicznie zaprezentowana narracja ukazuje narodziny łódzkiego sportu w XIX wieku, rozwój w okresie międzywojennym oraz sukcesy po II wojnie światowej. Warto podkreślić, że tworząc aranżację, szczególną uwagę zwrócono na wielonarodowy i wieloetniczny wymiar łódzkiego sportu w okresie do 1939 roku, a także na udział łodzian w igrzyskach olimpijskich. Opowieść o dziejach łódzkiego sportu przedstawia ważną część życia społecznego, które często wykraczało poza sportowe areny.

Dodatkowo w dniach 1-2 czerwca gośćmi specjalnymi w trakcie wystawy będą znani piłkarze Marek Dziuba oraz Mirosław Bulzacki.

Źródło: https://plasterlodzki.pl/wydarzenia/cykl-oprowadzan-kuratorskich-po-wystawie-stalej-muzeum-sportu-szybciej-wyzej-mocniej-2/