Konferencja „Od bluesa do piosenki" w Akademii Muzycznej w Łodzi

Dodano: 17.05.2019

W dniach 24–25 maja 2019 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Gdańska 32), po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, której hasło przewodnie brzmi: „Od bluesa do piosenki”.

Źródło: www.facebook.com
Źródło: www.facebook.com

Pierwszy raz środowisko naukowe i naukowo-dydaktyczne skupione wokół szeroko rozumianej wokalistyki estradowej oraz zaproszeni goście podejmą dyskusję związaną między innymi z historią piosenki, jej stylistykami, walorami artystycznymi, produkcją muzyczną, uniwersalnością czy wpływem na akulturację społeczeństw. Do współpracy zaproszeni zostali zarówno wykonawcy, twórcy, muzycy, producenci oraz pracownicy naukowi z kraju i zagranicy, których wykłady i prowadzone panele dyskusyjne toczyć się będą wokół opisanych wyżej obszarów tematycznych.

Wśród zaproszonych gości są artyści z kraju i zagranicy: Alexander J. Benz (Berlin) oraz Andre Ezra Danek (Nowy Jork) i Nick Sinckler (Nowy Jork). W panelu dyskusyjnym (Dzień I) weźmie udział Maria Sadowska. Wykłady prezentować będą: dr hab. Janusz Szrom (Akademia Teatralna w Warszawie), dr hab. Joanna Żółkoś-Zagdańska (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), dr Bartosz Jaśkowski (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Krystyna Stańko (Akademia Muzyczna w Gdańsku) oraz pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi: prof. dr hab. Renata Danel, dr hab. Anna Kamalska, dr hab. Marek Rachoń, dr Monika Malec, mgr Sandra Jakubowiak.

Dla osób spoza Akademii Muzycznej w Łodzi udział w wykładach możliwy jest wyłącznie po rejestracji za pomocą formularza elektronicznego i wpłaceniu opłaty.

Źródło: https://www.facebook.com/events/760921934287369/