Koncert pt.,, Kocham Wolność” w Kutnie

Dodano: 26.05.2019

07.06. o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Kutnie przy ul. Kościuszki 26 odbędzie się koncert z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Wystąpi zespół Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy i Kamil Bednarek. Wstęp wolny.

Źródło: https://kdk.net.pl/
Źródło: https://kdk.net.pl/

Zespół Chłopcy z Placu Broni swą nazwę zawdzięcza słynnej powieści Ferenca Molnara. Powstał w Krakowie w 1987 roku założony przez wokalistę, gitarzystę - Bogdana Łyszkiewicza, który jednocześnie był jedynym stałym członkiem grupy. Pierwszym ogólnopolskim przebojem była piosenka "Aeroplan", kolejny to "O! Ela", która stała się jednym z popularniejszych przebojów drugiej połowy lat 80.

Debiutancki album grupy - "O! Ela" - ukazał się dopiero w roku 1990. Znalazły się tam piosenki "Kiedy już będę dobrym człowiekiem" i "Kocham wolność". Kolejny album "Krzyż" (1991) nie zyskał uznania słuchaczy. W 1993 roku wydano najpopularniejszy album w dorobku zespołu, sprzedany w przeszło stutysięcznym nakładzie - "Kocham Cię". 23 czerwca 2000 roku Bogdan Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym.

Źródło: https://www.rmf.fm/muzyka/biografia,465,Chlopcy,z,placu,Broni.html

Róże Europy to jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych lat 80. i początku 90. Założycielami grupy byli Piotr Klatt (wokalista, gitarzysta, autor tekstów), Piotr Frąckiewicz (gitarzysta), Maciej Ochman (instrumenty klawiszowe) i Arek Żurowski (gitara basowa).

Zasłynęli dzięki takim hitom jak "Stańcie przed lustrami", "Rock'n'rollowcy", "Krew.M.Monroe", "Radio Młodych Bandytów", "Marihuana" czy "Jedwab". Ich najnowszy album nosi tytuł "8", bo to już rzeczywiście ósma płyta w karierze Róż Europy. Grupa brała udział w licznych festiwalach, m.in. Jarocin, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przystanek Woodstock.
Źródło: https://www.rmf.fm/muzyka/dyskografia,835,Roze,Europy.html

Kamil Bednarek znany również jako MaccaBraa – polski wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.
https://www.rmf.fm/muzyka/utwory,14705,52080,Kamil,Bednarek,Talizman.html

Źródło: https://kdk.net.pl/event/chlopcy-z-placu-broni-roze-europy-kamil-bednarek-koncert-pt-kocham-wolnosc/