Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
A+ A-
Sonda
kalendarium imprez
Która z poniższych atrakcji turystycznych jest (najdok)ładniej zrewitalizowana? (Można zaznaczyć maksymalnie 3 pola)

Groty Nagórzyckie
Ruiny Zamku w Inowłodzu
Rynek w Piotrkowie Tryb.
Pałac Męcińskich w Działoszynie
Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
Manufaktura w Łodzi
Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

Dwa projekty promujące region łódzki

dodano: 11.10.2017
drukujpoleć znajomemu

Panie i Panowie! Głosujemy na dwa wyjątkowe projekty promujące region łódzki w Polsce i Europie!

Ł588 - Darmowy przewodnik turystyczny po województwie łódzkim

Ł529 - Łódzki regionalny infobus turystyczny

www.bo.lodzkie.pl

Zachęcamy do głosowania i zapraszamy do naszego punktu informacji turystycznej w Manufakturze, gdzie nasz pracownik pomoże Państwu dokonać głosowania drogą elektroniczną.

Poniżej przedstawiamy opis projektów:

 

Ł588 - Darmowy przewodnik turystyczny po województwie łódzkim

Założeniem projektu jest wydanie w dużym nakładzie bezpłatnego, dwujęzycznego polsko-angielskiego przewodnika-katalogu-informatora opisującego najistotniejsze dla turysty tematy związane z praktyczną stroną zwiedzania naszego regionu (tożsamego z województwem łódzkim).

 Oprócz licznych znanych atrakcji turystycznych, czytelnik znajdzie w nim propozycje mniej popularne, ale godne rozpropagowania, opisy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej, konnej, rowerowej, samochodowej, czy kajakowej, spis najważniejszych festiwali w rocznym ujęciu chronologicznym, a także szeroki wybór obiektów noclegowych (zarówno kategoryzowanych, jak i niekategoryzowanych) i gastronomicznych oraz innych istotnych obiektów paraturystycznych. Uwzględnione zostaną także nowe formy aktywności, jak nordic walking, orienteering, geocaching i questing.

 Całość okraszona będzie licznymi kolorowymi zdjęciami (w założeniu co najmniej 200 szt.) oraz krótkimi artykułami tematycznymi dotyczącymi np. dań regionalnych, czy atrakcji dla najmłodszych, a także rozrywki i zakupów. Nie zabraknie także map i planów miast lub ich schematów (w założeniu ok. 15 szt), spisu certyfikowanych centrów i punktów informacji turystycznej oraz przydatnych linków o tematyce nie tylko stricte turystycznej, ale także związanej np. z komunikacją.

 Szczególny nacisk położony zostanie na uwzględnienie potrzeb i możliwości osób z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności. Należy przy tej okazji nadmienić, że w ten sposób publikacja wypełni przy okazji dotkliwą w tym względzie lukę na naszym regionalnym rynku wydawnictw turystycznych.

 Tak przygotowana publikacja posłuży zarówno turystom z regionu, jak i spoza niego, a także będzie zachęcać do większej aktywności turystycznej osoby, które do tej pory nie spędzały w ten sposób swego wolnego czasu.

 Bezpłatna forma katalogu oraz masowy nakład sprawią, że wydawnictwo potencjalnie ma szanse trafić do szerokiej rzeszy mieszkańców regionu, Polski, a także za granicę do kilkunastu wybranych stolic w Europie i na świecie, promując w ten sposób nasze województwo w sposób ponadlokalny. Propozycja dotyczy zadania należącego do kompetencji i zadań Samorządu Województwa Łódzkiego a zweryfikowana potrzeba dalszej edukacji społeczności regionu, ze wzglądu na brak dostępności wielkonakładowych materiałów promocyjnych, pozwoli na lepszą identyfikację mieszkańców z regionem, wzrost ich poczucia tożsamości wynikający z kompleksowej znajomości walorów.

 Z publikacji z pewnością skorzystają także szkoły, uniwersytety trzeciego wieku i inne placówki edukacyjne, zarówno podczas zajęć stacjonarnych, jak i wycieczek w terenie. Wysoki nakład sprawi, że katalog będzie rozdawany masowo podczas dużych imprez turystycznych w kraju (targi, jarmarki regionalne, imprezy w regionie etc.), a dzięki wersji anglojęzycznej – także za granicą.

 

Ł529 - Łódzki regionalny infobus turystyczny

Głównym założeniem powyższego zadania jest zakup kampera oraz dostosowanie go w taki sposób, aby pełnił rolę mobilnego punktu informacji turystycznej, który pojawiałby się wszędzie tam w naszym województwie, gdzie odbywałyby się wydarzenia oraz poza granicami województwa podczas  targów i imprez, w których nasze województwo brać będzie udział. Kamper obsługiwać powinni wykwalifikowani pracownicy, którzy oprócz niezbędnych informacji będą również rozdawać materiały promocyjno-informacyjne województwa oraz produktów turystycznych. Z związku z tym niezbędne kwalifikacje obsługi to: doskonała znajomość walorów turystycznych regionu łódzkiego, znajomość języka obcego, mile widziany pilot wycieczek lub przewodnik po Łodzi i regionie łódzkim.

 Głównymi beneficjentami realizacji powyższego zadania będą mieszkańcy województwa łódzkiego oraz turyści odwiedzający nasz region podczas wszelkich imprez, festiwali i targów. Zarówno tych lokalnych, jak Dni Truskawki w Buczku, Święto Palanta w Grabowie czy różnorakie dożynki, przez imprezy ponadregionalne, jak Boże Ciało w Łowiczu, Dni Prezydenckie w Spale czy Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki, aż po te najważniejsze, jak Light. Move. Festiwal., Kolory Polski, Targi Turystyczne „Na styku Kultur” czy nawet Targi i wydarzenia ogólnopolskie.  Mobilny punkt informacji turystycznej w znacznym stopniu usprawni koordynację systemu informacji turystycznej naszego województwa, jak również zwiększy zasięg i skuteczność działań informacyjno-promocyjnych. Projekt ten zaspokajać będzie poznawcze potrzeby mieszkańców regionu łódzkiego i Polski oraz innych krajów, którzy nie zawsze mają szanse dotrzeć istniejących w terenie centrów i punktów informacji turystycznych a tym samym do materiałów promocyjnych i informacji bieżących o wydarzeniach i walorach regionu Łódzkiego. Mobilne Centrum Promocji Regionu sprawi, iż obsługa będzie miała możliwość bezpośredniego promowania poprzez rozmowę i udzielenie niezbędnych informacji a niewątpliwą dodatkową atrakcją będzie oryginalna forma w postaci kampera.

 Lista potencjalnych wydarzeń, które mogą zostać wsparte poprzez mobilny punkt informacji turystycznej znajduje się w załączniku nr. 1.

 Mobilny Punkt Informacji Turystycznej będzie na stanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i bezpośrednio będzie pod niego podlegał. Mobilne Centrum Promocji Regionu obsługiwać będą wykwalifikowani pracownicy, którzy swoją wiedzą i znajomością języków obcych będą regularnym wsparciem a Infobus stanie się głównym narzędziem w ich rękach dla celów promocyjnych.

 Głównymi działaniami, które będą podjęte w trakcje realizacji zadania będą zakup kampera oraz przystosowanie go do funkcji pełnienia roli mobilnego punktu informacji turystycznej. W skład tego będzie wchodzić oklejenie kampera zgodnie z systemem identyfikacji wizualnej Województwa Łódzkiego „PROMUJE ŁÓDZKIE” (PL i ENG), przystosowanie wnętrza do pełnienia funkcji mobilnego punktu informacji turystycznej oraz zainstalowanie Wi-Fi.

 Mobilny Punkt Informacji Turystycznej Regionu Łódzkiego będzie mógł dotrzeć bezmała w dowolne miejsce gdzie będzie potrzeba i konieczność informowania mieszkańców i turystów o atrakcjach i imprezach w regionie. To wszystko poprzez dystrybucję bezpośrednią materiałów promocyjnych i innych narzędzi (np. w Internecie).

Zdjęcia:
konkursowe projekty
konkursowe projekty
konkursowe projekty
Ł588 - Darmowy przewodnik tur
Ł588 - Darmowy przewodnik turystyczny po województwie łódzkim
Ł588 - Darmowy przewodnik tur
Ł529 - Łódzki regionalny in
Ł529 - Łódzki regionalny infobus turystyczny
Ł529 - Łódzki regionalny in

kalendarium imprez
<<     Październik, 2019     >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

14.10.2019

19.10.2019
VI Rubinstein Piano Festival
18.10.2019

20.10.2019
Targi Natura Food & Be Eco
17.10.2019

20.10.2019
10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja
07.10.2019

27.10.2019
Grafikalia 2019 w Głownie
01.10.2019

28.10.2019
4. Urodziny Sukcesji - "Olbrzymy oceanów" - interaktywna wystawa w Sukcesji
16.10.2019

31.10.2019
Jesienna edycja Festiwalu Restaurant Week 2019
29.09.2019

31.10.2019
„Widoki duże i małe - pejzaż". Wystawa w Muzeum Fabryki w Manufakturze
14.09.2019

10.11.2019
Wystawa prac Romana Artymowskiego
31.05.2019

13.11.2019
Wystawa ,,4 czerwca 1989 – Wybraliśmy Wolność!”
31.05.2019

30.12.2019
Wystawa ,,Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie.”

Zobacz najbliższe wydarzenia na mapie
video box
kalendarium imprez
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swoją skrzynkę pocztową, podaj swój adres email.

 
Zgadzam sią na wysyłanie na mój adres elektroniczny informacji ze strony rotwl.pl oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
http://www.translateria.pl
http://www.zarabiajnaturystyce.pl/
http://www.polska.travel/pl
katalog turystyczny 2015