9. Festiwal Filmowy Transatlantyk 2019 w Łodzi

Dodano: 23.06.2019

W dniach 12.07-19.07. odbędzie się 9. Festiwal Filmowy Transatlantyk w Łodzi. Czekają na Państwa m.in. spotkania z wybitnym kinem, twórcami, koncerty, pokazy na świeżym powietrzu. Tematyką festiwalu jest kosmos.

Źródło:  www.transatlantyk.
Źródło: www.transatlantyk.

Polskie premiery, nowe kino, retrospektywy, pokazy na świeżym powietrzu i seanse w łóżkach - to tylko część tegorocznego programu Festiwalu Transatlantyk. Ponownie czekają nas bliskie spotkania z wybitnym kinem, muzycznymi wydarzeniami i inspirującymi twórcami.

Hasło przewodnie 9. edycji to: Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny. W tym roku inspirujemy się tematem kosmosu dosłownie i w przenośni, wspominając 50. rocznice lądowania na Księżycu. Zastanowimy się nad współczesnymi marzeniami i wraz z widzami przyjrzymy się wyprawom przerwanym po pierwszym kroku oraz walkom jednostek o to, by coś zmienić. Doskonałym pretekstem jest kino, które żyje z marzeń i inspiruje kolejne pokolenia.

Więcej informacji o Festiwalu: www.transatlantyk.org

Szczegółowy harmonogram wydarzenia w formie PDF dostępny na stronie: http://www.transatlantyk.org/file/0e4887/origin/transatlantyk2018-katalog-net-spis-tresci-net.pdf

Źródło: www.transatlantyk.org